Hikvision Kamera

Hikvision

Hikvision Kamera

Hikvision markası Hangzhou Hikvision Digital Technology Co., Ltd. şirketi tarafından üretilmektedir. Merkezi Hangzhou, Zhejiang’da bulunan, kısmen devlete ait Çinli üretici ve askeri amaçlı video gözetim ekipmanı tedarikçisidir.  Hisseleri Çin hükümetine aittir.

Hikvision markası fiyat avantajı, yaygın servis ve montaj ağı sayesinde ülkemizde çok sık kullanılan güvenlik sistemlerinin başında gelir. Hikvision markası her bütçeye ve her türlü güvenlik ihtiyacına cevap verebilmektedir.

 

Hikvision Kamera

Hikvision kamera ürünleri analog hd diye anılan HD-TVI sistemler, Ip sistemler kullanmaktadır. Hd-Tvi sistemler koaksiyel kablo üzerinden görüntü aktarabilmektedir. Hikvision kamera ürünlerinin bazı modellerinde sadece tek bir koaksiyel kablo üzerinden hem görüntü hem de ses aktarmaya yarayan özel bir teknoloji kullanılmaktadır. Normalde ses için 4+1 CCTV kablo kullanılarak 1 koaksiyel, 2 enerji ve 2 ses olarak kablo kullanılırdı. Bazı hikvision kamera modellerinde 2 + 1 CCTV kablolar ile de koaksiyel üzerinden ses aktarılabilmektedir.

 

Hikvision kamera modelleri 720p , 1080p … gibi 1 MP, 2 MP , 4 MP .. çözünürlüklerde bulunur. Kamera takılacak alana, kameranın görüş yapacağı en az ve en çok mesafeye, gece karanlık seviyesine, ek aydınlatmaların durumuna, gündüz güneş ışığının açısına göre kamera seçimi yapılır. En yaygın olarak 2 Mega Piksel (2MP) kamera kullanılmaktadır. Hikvision kamera sisteminin uygulanacağı alanın açık mı kapalı alan mı olduğuna göre kamera, lens ve kayıt cihazı seçimi yapılır.

 

Evlerde Hikvision Kamera

Genellikler HD-TVI teknolojisi ile 2MP kamera, 4 lü kayıt cihazı ve 1TB HDD kullanarak yaptığımız ev içi güvenlik kamera sistemidir. Maliyet açısından uygun, montajı kolay ve yönetmesi oldukça basit olduğundan en çok tercih edilen sistemlerin başında gelir.

Evlerde kullanılacak kamera ev içinde genelde DOME diye tabir edilen yarım küre şeklinde olan modellerdir. Hem görüş açısı, hem de estetik açıdan kullanılır. BULLET diye tabir edilen standart kasaların da kullanılmasında bir sorun olmaz. Uygulanacak alana göre seçim yapılabilir.

Kayıt cihazlarında farklı seriler mevcuttur. Örneğin K ve F serisi diye tabir edilen serilerde biri 2MP görüntü gösterir ama kaydı 1MP olarak yapar. Diğer model ise 2MP görüntü gösterie ve 2MP kayıt yapar. Maliyet açısından farklılık gösterir.

DS-2CD1323G0-IUF
Dome Kamera

DS-2CD1023G0E-IF
Bullet Kamera